Забезпечення доступу до будівель для дітей з особливими освітніми потребами

КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД ДОШКІЛЬНОЇ ОСВІТИ

(ЯСЛА-САДОК) № 145

ДНІПРОВСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ

вул. Кольська1, м. Дніпро, 49112, тел.7282284,

e-mail: [email protected],  код ЄДРПОУ 35165613

Письмове зобов язання

щодо забезпечення безпосереднього доступу до будівель, групових приміщень для дітей з особливими освітніми потребами

Щодо організації діяльності інклюзивних груп  заклад дошкільної освіти №145 керується законами України «Про освіту», «Про дошкільну освіту», Концепцією розвитку інклюзивної освіти затвердженої  Наказом  МОН  України від 01.10.2010р. № 912, Листом МОН України від 13.11.2019р.  №1/9-691 «Щодо  забезпечення доступності закладів освіти для осіб з особливими освітніми потребами», іншими нормативно – правовими актами, що регламентують розвиток інклюзивного навчання в закладах освіти.

В КЗДО №145 ДМР створено соціальне та розвивальне середовище, забезпечені умови для спільного виховання і навчання дітей з різними  психофізичними  особливостями розвитку. Ми готові створити комфортні умови для всіх дітей, інклюзивне розвивальне середовище, формувати толерантне товариство дітей, батьків, партнерську взаємодію з дитиною.

За рекомендаціями  інклюзивно – ресурсного центру та письмовою заявою батьків або осіб, які їх замінюють, заклад дошкільної освіти забезпечить доступ до освітнього процесу асистента дитини з особливими освітніми потребами  при умові  проходження ним медичного огляду відповідно до вимог законодавства.

Стосовно впровадження освітньої  діяльності для дітей з інвалідністю мало мобільних груп населення  дошкільний заклад не планує.

Заклад дошкільної освіти №145 збудовано, введено в експлуатацію у 1981 році. Згідно умов ДБН В.2.2 – 17:2006 «Будинки і споруди. Доступність будинків і споруд для маломобільних  груп населення» при будівництві закладу були не передбачені (проблемне пересування на візку по території закладу – рельєфний ландшафт, відсутність пандусів із-за технічних можливостей, вузькі дверні пройоми, площа та облаштування туалетних кімнат, недоступність пересування на візку в груповому приміщенні,  відсутні ліфти та підйомники ). Тому у дошкільному закладі неможливе впровадження освітньої  діяльності за рівнем дошкільної освіти для маломобільних груп населення.