Заняттятренінг

з практичного відпрацювання заходів

з евакуації із приміщення дитячого закладу

для дітей старшої групи

Евакуація

/ доТижня безпеки дитини/

Мета: продовжувати знайомити дітей з катаклізмами техногенного характеру: вибух, викид химічних речовин , радіаційне забруднення; закріпити знакРадіаційне забрудненнята дії за сигналомУвага! Всім!; вдосконалювати навички правильної поведінки під час евакуації; формувати вміння берегти своє життя та здоров я в екстремальних ситуаціях.

Матеріал: звуковий запис сигналуУвага всім!, знакРадіаційна небезпека, карта забруднених зон України, ватно- марлеві пов язки, фотоальбомЙмення зорі Чорнобиль, іграшковий потяг.

Попередня робота:

Розгляд таблиць:Дії за сигналом,Увага всім!, розгляд та читання альбомівЙмення зорі Чорнобиль,Дії при аваріях з викидом аміаку,Правила поведінки населення на радіаційнозараженій місцевості,Небезпечно:радіація, вивчення правил безпечної поведінки та збереження здоров я в екстремальних ситуаціях.

Хід заняття:

Бесіда

• Як називається держава, в якій ми живемо?

Красивий, щедрий рідний край,

І мова нашасолов їна,

Люби, шануй, оберігай

Усе, що зветься Україна!

• Так, ми повинні оберігати всі багатства нашої держави: її зелені ліси, широкі поля, голубі ріки та озера, чисте високе небо.

• Давайте розглянемо карту. Назвіть міста, які ви бачите. (діти працюють з картою)

• Ми розглядали різні карти, а сьогодні знайомимося з картою забруднених зон України ( вихователь пояснює значення кольорів і звертає увагу на місцевість, зафарбовану червоним кольором).

• Червоним кольором позначено зону екологічної катастрофи, центром її є м. Чорнобиль. Багато років тому це було чудове місто, де була побудована ЧАЕС, яка давала електроенергію. За допомогою електроенергії працювали заводи, фабрики, освітлювались будинки, вулиці.

• Вибух на одному з блоків станції, який спричинив радіаційне забруднення великої території не лише України, а й інших держав: Білорусії, Росії.

• Тепер ця територія небезпечна для проживання людей. Тут стоїть знакНебезпечно : радіація. Згадайте правила, які ми повинні виконувати, побачивши цей знак. Розповіді дітей.

• Якщо трапляється велика катастрофа (пожежа, повінь, вибух, викид), то звучить сигнал :Увага!Всім!. Згадайте, як повинні діяти люди, почувши цей сигнал.

• Переконатися, що саме цей сигнал звучить.

• Вимкнути всі електроприлади.

• Закрити всі вікна, двері, балкони.

• Взяти з собою запасні речі, документи, гроші.

• Не бігати, не збивати пилу, не торкатися до стін.

• Обов язково одягти ватно-марлеву пов язку чи протигаз.

• Вийшовши з зони зараження пройти санітарну обробку.

• Красиве наше місто, багато в ньому заводів, фабрик, а на цьому століпродукція одного з цих заводів. Послухайте загадку і відгадайте, про що іде мова.

• Спочатку я була порошком, а потім стала рідиною. Я маю різкий запах і чудовий колір. Мене наносять на поверхню дерева, і я його прикрашаю (фарба).

• Яку ще продукцію виготовляють на подібних заводах? (діти розглядають зразки продукції, називають її).

• На виготовлення деяких добрив потрібен аміак. Його привозять на завод в цистернах залізничним транспортом.

Моделювання ситуаціїАваріяна іграшковій залізниці.

• Звучить сигналУвага всім!.

Ігровий тренінгевакуація.

Практичні дії дітей відповідно до сигналу і змодельованої ситуації: діти перевіряють, чи закриті вікна, чи вимкнені електроприлади, одягають зволожені пов язки, виходять з приміщення закладу.